Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Wednesday, April 21, 2021

Edhe sa do vriten deri më datën 25 PRILL?

Vrasja në Elbasan para disa orësh, tregon qartë fytyrën e kësaj fushatë të pistë, të pamoralshme e të paligjshme.

Ku vetëm pak ditë na ndajnë nga 25 prilli, forca të shumta të mëdha apo vogla politike, veçanërisht Partia Socialistë kanë filluar të shpërndajnë lekë, miell, vaj, oriz etj. Shumica e qytetarëve janë sensibilizuar, dhe i denoncojnë këto raste, siç ishte ai në Elbasan ku mbeti i vrarë një personë dhe 4 të plagosur të tjerë.56-vjeçari Pjerin Xhuvani u qëllua për vdekje. Ai u angazhua më herë me PDIU, më pas ka qenë ish-drejtor i Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe së fundi ishte përfshirë në fushatën e PS. Emri i Xhuvanit është përmendur edhe në përplasjet politike të ndodhura në Ditën e Verës, ku ishte së bashku me personat që sulmuan militantët e PD, e cila mendohet se është një ndër pistat e vrasjes.

Arbër Papleka, ish-efektiv i RENEA-s qëllon për vdekje Xhuvanin sipas tij për vetëmbrojtje.

Ndërkohë autori i vrasjes Paplekaj është dorëzuar në polici. Në deklaratën e tij paraprake është shprehur se ka qëlluar për vetëmbrojtje. Paplekaj mësohet se ka thënë se personat që po lëviznin me makinën me para dhe karta identiteti kanë qëlluar me arme ndaj tyre, pasi i kanë ndaluar për ti denoncuar në polici.

Pra, bandat janë zgjuar, duke u venë në lëvizje për të korruptuar njerëz në këmbim të parave.

Kjo është një betejë e fortë kriminale, ku në lojë po luhet ja jetë a vdekje!

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot