Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Saturday, October 3, 2020

Lista skandaloze e PD/ Vazhdon diskriminimi i të ardhurve në Durrës

Eshte publikuar lista e emrave te kualifikuar per kandidate per deputet ne Durres. Nje liste e perbere prej 45 emrash, 27 prej të cilëve në degen kryesore ne Durres, që do të votohen sot (E shtune) nga anëtarësia.
Ajo qe terheq vemendje eshte qe asnje nga kandidate nuk eshte i ardhur. Kjo histori vazhdon prej me shume se 20 vjetesh. 

Te ardhurit nuk shohin  tek asnje prej rangut te perfaqesimit politik, as ne listen e keshillit bashkiak e as ne listat per kandidat per deputete.Aq i rende eshte diskriminimi ne Durres saqe ne 2016 ne kritetet per te kandiduar per kryetar te FRPD ne degen e Durresit ishte edhe vendlindja . 

Ku vendlindja Durres merte 10 pik dhe jo Durres 6 pik. 

I urojme suksese te ardhurve ne Durres ne rrugetimin e tyre politik, aspak te lehte prane PD. 

Në ditet në vijim do të publikojmë CV e secilit kandidat, dhe (mos) kontributin e tyre në parti, madje, ka edhe nga ata anti-Basha, që më shumë e kanë dëmtuar PD në Durrës sesa i kanë ofruar elektorat!

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot