Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Friday, June 14, 2019

Ja kush janë 7 personat e arrestuar nga Librazhdi dhe Prrenjasi që i bënë pritë kryeministrit RamaPolicia e Shtetit  ka proceduar 23 protestues dhe ka arrestuar 7 prej tyre për protestën e organizuar mbasditen e 13 qershorit në hyrje të qytetit të Librazhdit, gjatë së cilës i bllokuan rrugën eskortës së Kryeministrit Edi Rama; Rama do të hvillonte takimin elektoral me socialistët për prezantimin e kandidatit për kryebashkiak.

Policia e Librazhdit njoftoi se bazuar në pamjet filmike, dhe raportet e shërbimit, ka bërë arrestimin në flagrancë të 7 personave për veprat penale të “Organizimit, pjesëmarrjes në grumbullime, manifestime të paligjshme”, dhe “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit’’ “Pengim i subjekteve zgjedhore”, konkretisht:

- B.V., 48 vjeç, (Kryetari i Degës së PD-së Librazhd);
- A.B., 53 vjeç, nga, Elbasani (ish deputet i PD);
- A.K., 43 vjeç, nga Prrenjasi;
- E.G., 32 vjeç, nga Librazhdi (sekretari i PD-së, dega Librazhd);
- D.B., 47 vjeç, nga Shtërmeni, Cërrik;
- L.O., 31 vjeç, nga Piskashi;
- B.K., 54 vjeç, nga Librazhdi.

Po kështu ka filluar proçedimi penal në gjëndje të lirë, për të njëjtat vepra penale edhe për 16 shtetas të tjerë.

Arrestimi dhe proçedimi i këtyre personave u bë pasi në datën 13.06.2019, rreth orës 18:00 këta shtetas janë grumbulluar në rrugën nacionale në hyrje të qytetit të Librazhdit tek kryqëzimi i Përrenjasit dhe në vijim kanë tentuar që të bllokojnë rrugën nacionale Elbasan - Librazhd, në hyrje të qytetit të Librazhdit, duke penguar eskortën e Kryeministrit dhe kanë goditur eskortën me sende të forta e lëndë plasëse piroteknike.

Materialet proçedurale u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan," përfundon njoftimi i Policisë.

Në vijim, pamjet filmike të "pritjes", që iu organizua Kryeministrit dje në hyrje të Librazhdit.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot