Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Monday, March 4, 2019

Si do të jetë moti për festat e 7-8 marsit?

Atmosfera e festave të marsit ka nisur të ndihet në vend, po si do të jetë moti gjatë kësaj jave? Sipas Meteoalb, java do të nisë me kthjellime, por e marta pasdite do të risjellë reshje shiu. Kështu, “kjo javë sjell kryesisht mot të kthjellët, përjashtuar pasditen e së martës kur priten shira në veri dhe më pak në qendër, ndërsa fundjava sjell shira që përfshijnë përkohësisht të gjithë vendin.”
 Temperaturat do të pësojnë luhatje të vogla gjatë javës ku vlerat më të ulëta do të zbresin në -2/-3°C në zonat e thella në verilindje, ndërsa në orët e mesditës parashikohet që maksimumi të luhatet në 16-18°C, në zonat e ulëta dhe bregdetare.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot