Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Friday, February 22, 2019

Venezuela: Një e vdekur dhe dymbëdhjetë të plagosur

Një grua u rrëzua kur forcat e sigurisë të Venezuelës hapën zjarr në kufirin me Brazilin, sipas agjensisë së Associated Press.

Kryebashkiaku lokal, Emilio Gonzalez, njoftoi se emri i saj është Gran Sabana dhe se ajo ishte banore e rajonit.

Ka ende 12 të plagosur, sipas telegramit të njëjtë. Një kryetar i bashkisë thuhet se konfirmoi këtë informacion.

Informata të ngjashme raportohen nga agjencia Reuters, duke thirrur mjekët dhe të afërmit e të lënduarve.

Agjencia e njëjtë thekson se disa banorë të këtij rajoni kanë shprehur mbështetjen e tyre për planet e opozitës (nën Juan Guaidos) për të transferuar ndihma humanitare nga jashtë gjatë fundjavës së 23-24 shkurt - dhe pavarësisht kundërshtimit të presidentit Nikolas Maduro, i cili kishte urdhëruar të nënshkruajë kufirin me Brazilin 24 orë më parë.

Associated Press flet për tanket ushtarake të Venezuelës që shkojnë në kufi, duke iu referuar plumbave plastike dhe gazit lotsjellës që përdorën ushtarë dhe oficerë policie kundër protestuesve.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot