Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Monday, February 4, 2019

Ja pse meshkujt e shkurtër ju zhdëpin në dru!

Kohët e fundit gjatësia tek meshkujt është kthyer në një temë tabu. Një studim i bërë ditët e fundit nga një institut në Atlanta ka zbuluar diçka shumë të rëndësishme për ata. Studiuesit kanë zbuluar se meshkujt që ndihen më pak mashkull dhe nuk kanë vetbesim, janë të destinuar të kryejnë më shumë vepra të dhunshme ose kriminale. Disa vite më parë në universitetin e Oksfordit është bërë studimi: “Sindroma e njeriut të shkurtër” dhe shkencëtarët zbuluan se gjatësia është shumë e rëndësishme tek meshkujt. Personat e shkurtër kanë ndjenja të forta të cenueshmërisë dhe kanë nivel më të lartë të paranojës. Thuhet se ata janë më agresivë dhe të dhunshëm sesa meshkujt me një gjatësi mesatare.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot