Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Monday, December 17, 2018

Gjesti simbolik i studentëve mallëngjen popullin

Mijëra studentë janë mbledhur sot para Kryeministrisë dhe shënojnë ditën e trembëdhjetë të protestës së tyre.
Protesta duket mjaft e elektrizuar dhe studentët janë entuziastë nga bashkimi i tyre, teksa këtë të sotmen e kanë quajtur një protestë mbarëkombëtare, ku nuk kanë munguar as flamujtë kuq e zi.
E ndërkohë është shënuar edhe një gjest simbolik si për të thënë që edhe policët janë qytetarë dhe prindër.
Studentët kanë mbështjellë me flamur njërin prej policëve që qëndron në kordonin para kryeministrisë.
Turma është ngazëllyer nga ky gjest mjaft i veçantë, por nuk ka zgjatur shumë pasi flamuri i është hequr policit nga shefi i tyre.No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot