Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Tuesday, December 4, 2018

Çfarë po ndodh me motin? Sa do të shkojnë temperaturat?

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave masa ajrore të ftohta  relativisht të paqëndrueshme  me origjinë Veriperëndimore të cilat do të kushtëzojnë mot të paqëndrueshëm në vendin tonë.
Sot moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura me prani të mjegullës në verilindje dhe juglindje.
Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet.
Valëzimi do të  jetë i forcës 3 me  lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur.
Temperaturat do të vijojnë  me rritje.
Temperaturat min dhe max
Zonat  malore          2/13°C
Zonat e  ulëta           4/18°C


Zonat  bregdetare    8/19°C

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot