Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Wednesday, November 14, 2018

Surprizat e motit, ja çfarë na pret nesër

Dita e nesërme paraqitet me mot të kthjellët kryesisht në të gjithë vendin.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) parashikohet që vendi të mbizotërohet nga masa ajrore të qëndrueshme.

Temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 20 °C në bregdet, ndërsa temperaturat minimale do të shkojnë deri në 3 °C në vendet malore.

Njoftimi i IGJEUM:

RESHJET
Sot pasdite (e mërkurë, dt.14) dhe nesër (e enjte, dt.15) nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT
Nesër (e enjte, dt.15) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 11 / 19 °C
në vendet e ulëta: 9 / 20 °C
në vendet malore: 3 / 13 °C

ERA
Sot pasdite (e mërkurë, dt.14) dhe nesër (e enjte, dt.15) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.


No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot