Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Thursday, November 29, 2018

Ja të gjitha rastet kur të huajt janë tallur me Ramën

Kryeministri Edi Rama njihet për natyrën e tij kontraverse, që e cila shpesh herë e ka vënë edhe në qendër të mediave ndërkombëtare.

Rama është përfolur shumë herë si kryeministri, që ka lënë nam.

Në samitin e Londrës Rama mbante veshur atlete të bardha, duke thyer kështu kodin zyrtar të veshjes. Në atë kohë të gjitha mediat britanike dhe jo vetëm u tallën me kryeministrin tonë, për mos të folur këtu për memet që pushtuan rrjetet  sociale.

Nuk  kaloi shumë kohë dhe Rama  u  vu sërish në qendër të mediave, këtë herë të atyre gjermanëve, pasi ftoi deputetët e Bundestagut në restoranitin më të shtrenjtë  në Berlin "China Club’.

‘Der Tagesspiegel’ shkroi se si  mundet një  kryeministër i një vendi të varfër të paguajë një darkë të tillë. Darka nuk u zhvillua sepse menduan deputetët gjerman për shqiptarët. Ata e bojkotuan darkën e Ramës duke kursyer kështu taksat e shqiptarëve.

Por nuk është ky rasti i vetëm kur Rama është ‘kryqëzuar’ nga mediat gjermane.

Pak kohë më parë kryeministri hapi një ekspozitë në qytetin Rostok. Gjatë një interviste ai tha se ishte artisti më i mirë  kryeministër. Kaq u desh dhe mediat gjermane ngritën pyetjen "Artist apo kryeministër?".

Nëse menduat se janë tallur vetëm mediat britanike dhe gjermane, po ju themi që e keni gabim, pasi edhe mediat në Francë janë tallur me kryeministrin tonë.

Radio më e madhe satirike në Francë, Rire et Chanson, tha se Rama ishte një kryeministër qesharak që vishej me atletete dhe xhinse në takime zyrtare.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot