Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Friday, November 9, 2018

Djali zgjohet pas 12 viteve nga koma, veprimi i nënës së tij i mahnit të gjithë

Një djalë që kishte rënë në koma pas një aksidenti të rëndë është zgjuar pas 12 vitesh. Gjëja e parë që ai pa ishin sytë e nënës të mbushura me lot, e cila kishte qëndruar përkrah djalit të saj për 12 vite, natë e ditë, edhe pse në një moshë të thyer.
Mediat kineze shkruajnë se nëna e djalit, Wei Mingying harxhoi të gjitha kursimet e saj për të siguruar ushqime dhe medikamente për djalin në koma, madje 74-vjeçarja hyri edhe në borxh 15 mijë euro.
Ajo i tregoi gazetarëve se gjatë një periudhe ishte aq e varfër sa vetë nuk hëngri për një muaj të tërë. Megjithatë duket se i gjithë mundi i nënës u shpërblye me një fund të lumtur. Tashmë historia e saj ka prekur zemrat e miliona njerëve në mbarë botën.Djali i saj Wang Shubao nuk mund të lëvizë apo flasë ende, megjithatë ai dëgjon zërin e nënës dhe buzëqesh.
“Shpresoj që të shërohet plotësisht, dhe një ditë të më thërrasë prap “nënë”’, u shpreh ajo.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot