Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Tuesday, September 4, 2018

Miliarderët e Shqipërisë, s'do ta besoni kush janë 10 personat më të pasur në vend!

Revista prestigjioze Forbes ka renditur 10 njerëzit më të pasur në Shqipëri përsa i përket posedimit të vlerës pasurore neto.

Emrat e përmendur më poshtë kanë kryesuar prej vitesh tregun shqiptar në fusha të ndryshme potenciale të vendit dhe njihen si oligarkët më të pasur në vend.

Në këtë listë bëjnë pjesë biznesmenë, deputetë dhe sipërmarrës të disa prej firmave më të njohura në Shqipëri.

Metoda e anketimit u fokusua në dy komponentë kryesorë; fitim i realizuar dhe kapitali. Revista vë në dukje se bizneset që nuk deklarojnë fitimin e tyre janë të pozicionuar më poshtë në listë, raporton CNA.
Është viti i tretë që bëhet ky studim.

Kjo është lista e dhjetë njerëzve më të pasur në Shqipëri.
1. Lista e 10 më të pasurve të vendit kryesohet nga Samir Mane, presidenti dhe pronari i Grupit Balfin një ndër grupet private investuese më të mëdha në Shqipëri dhe rajon. Shërbimet Ndërtimi i zonave tregtare dhe industriale, industria minerare, investimet në bujqësi dhe turizëm. Me qendër në Tiranë.
2. Presidenti i grupit Kastrati, Shefqet Kastrati renditet i dyti.
3. Presidenti i AGNA Group, Vasil Naçi.
4. Behar Cukaj, pronar i Bolv-Oil.
5. Deputeti Tom Doshi.
6. Pronari i kompanisë "Gjoka Construction", Rrok Gjoka.
7. Grigor Joti, pronar i kompanisë InveG.
8. Idajet Ismailaj, pronar i Albstar Ltd.
9. Vilma Nushi, pronare e Marketingut dhe Shpërndarjes së Shërbimeve Ltd import.
10. Pëllumb Salillari, pronar i kompanisë Salillari.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot