Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Sunday, August 19, 2018

"Merr 4 paguaj 3", kriza ekonomike godet edhe prostitucionin!

Kriza ekonomike që ka prekur së fundmi ekonominë botërore duket se e ka dhënë efektin e saj edhe në profesionin më të vjetër në botë. Për të mbajtur në këmbë “biznesin” disa shtëpi publike në Treviso të Italisë kanë menduar që të bëjnë një ofertë. Klientët që paguajnë 3 prostituta marrin dhe një të 4-ërt falas.

Kjo është një iniciativë që ka vendosur në vështirësi shtëpitë e tjera publike. Kjo sepse dëmton konkurrencën e ndershme. Gjithsesi “fushata e uljes së çmimit” nuk ka kaluar pa u vënë re nga autoritetet financiare, të cilat janë duke monitoruar procesin.

Për ti lejuar klintëve që të përfitojnë nga ulja e çmimit prostitutat kanë përdorur metoda të ndryshme. Disa prej tyre madje kanë arritur deri tek gjestet romantike gjatë vizitave të klientëve.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot