Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Saturday, August 11, 2018

Ja kush është fëmija që i mbijetoi masakrës në Selenicë!

Masakra e Resulajt në Vlorë mori pas 8 jetë njerëzish.

Të gjithë u vranë mizorisht nga kushëriri i tyre 24-vjeçar, Ridvan Zykaj.

Një familje gati u shua. Por në gjithë këtë tragjedi që ka përfshirë këtë familje, vjen edhe një lajm i mirë.

Një prej fëmijëve të Besim Zykajt i ka mbijetuar çmendurisë së kushëririt të tij.

Është vetëm 17 vjeç, Albi Zykaj, fëmija i Besim Zykajt, i cili është i i mbijetuar nga masakra. Adoleshenti nuk ndodhej në banesë gjatë kohës që ndodhi tragjedia.

Por Albi i humbi të gjithë: dy prindërit, Besimin dhe Vasilikën dhe motrën, Sarën dhe vëllain, Ledjonin.

Po ashtu dora gjakatare e Ridvan Zykajt i mori edhe gjyshërit e tij Demirin dhe Ferien, xhaxhain Azemin bashkë me gruan e tij Afërdita.

I mbijetuar i kësaj masakre është edhe djali i tjetër i Demir Zykajt, i cili mësohet se jetonte në emigracion prej vitesh.

Ai sot ka ardhur nga Greqia për të përcjellë familjarët e tij të cilët u masakruan me kallashnikov nga kushëriri 24-vjeçar.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot