Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Friday, August 24, 2018

Fotot e masakrës në malin e Tomorrit/ Gjak e kafshë të vrara

Ashtu si çdo vit tjetër, mijëra pelegrinë të besimit bektashian mblidhen në Malin e Tomorrit,  për të kryer ritet dhe nderimet e Abaz Aliut.

Si çdo vit tjetër, në këtë festë, bektashinjtë, kanë edhe kurbanin. Por çfarë kurbani, ama?


Pasi konsumuan mirë mishin, ata i hodhën vend e pa vend mbetjet e tij dhe mbeturinat e tjera. Duke e kthyer Tomorrin në një kosh mbeturinash. Shihni fotot më poshtë, për të parë gjendjen e mjerueshme, në të cilën u katandis Mali i Tomorrit.


No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot