Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Saturday, August 18, 2018

Fëmijën e godet rrufeja, ja çfarë i shpëtoi jetën

Një nxënës i mbijetoi një goditje rrufeje potencialisht vdekjeprurëse, sepse mbante një skateboard.

Josia Wiedman, 13 vjeç, u mbrojt nga forca e plotë e valës elektrike, sepse kornizat metalike në skateboard shkarkuan energjinë në tokë.

Adoleshenti, nga El Mirage, Arizona, ishte me shokun e tij Javier në parkun lokal, kur ata u goditën nga stuhia.


Një valë rrufeje u shkarkua përmes tyre, duke i shkaktuar Josiat një goditje me kokë në trotuar, duke përfunduar kështu pa ndjenja.

Fëmija përfundoi në Spitalin e Fëmijëve Phoenix ku ai kaloi tri ditë në koma.

Osiah, i cili vetëm tre muaj më parë mori patinazhin, tha: “Mbaj mend vetëm një shpërthim nxehtësie.

U zgjova tri ditë më vonë në spital dhe mendova se kisha marrë një sy gjumë. Unë nuk e dija se kisha qenë atje tri ditë. Pa skateboardin tim me mua ndoshta do të kisha vdekur për të qenë i sinqertë, ose me pak dhimbje. Shpëtova jetën time në një mënyrë."

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot