Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Friday, August 31, 2018

Elbasan, dajak punonjësit të ujësjellësit, arrestohen dy vëllezër. Emrat

Dy vëllezër në Elbasan kanë rënë në pranga pasi kanë dhunuar punonjësin e ujësjellsit.

Andon Bërdufi, 55 vjeç dhe  Uran Bërdufi, 29 vjeç,  banues në fshatin Katundi i Ri, në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë goditur me grushta e sende të forta shtetasin me iniciale F. B., 35 vjeç për shkak të detyrës.

Në njoftimin e policisë thuhet se: “Ngjarja ka ndodhur në shtëpinë e dy vëllezëve dhe 35-vjeçari, po ashtu banues në fshatin Katundi i Ri, ka pësuar dëmtime fizike.

Është proceduar penalisht në gjendje të lirë edhe punonjësi i ujësjellësit, pasi goditi me grushta dy vëllezit Andon e Uran Bërdufi,”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan,  për veprën penale  “Kundërshtimi i punonjësit që kryen një detyrë shtetërore ose një shërbim publik”,  parashikuar nga neni 235/2 i Kodit Penal, në ngarkim të shtetasve A. Bërdufi dhe U. Bërdufi,  si dhe për veprën penale “Plagosja e lehtë me dashje”,  të parashikuar nga neni 89 i Kodit Penal, në ngarkim të shtetasit F.B.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot