Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Friday, August 24, 2018

Alarm, virusi Nilit rrezikon edhe vendin tonë, vdesin 15 njerëz...

Deri më 21 gusht, Serbia ka regjistruar 15 raste të vdekjes dhe 159 raste të etheve të Nilit Perëndimor, thuhet në raportin e fundit të Institutit të Shëndetit Publik serb.

Numri i vdekjeve është rritur për katër krahasuar me raportin e mëparshëm.

Rastet e Nilit Perëndimor janë raportuar në rrethin e Baçkës Jugore (29), Banatin Jugor (26), në Bregun Perëndimor (gjashtë).

Ethet e Nilit Perëndimor janë një sëmundje virale që transmetohen përmes mushkonjave të infektuara.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot