Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Saturday, August 4, 2018

18 vjeçarja ndërron jetë në mënyrë misterioze, e motra rrënqeth me fjalë!

Ditën e djeshme një vajzë nga Tirana, 18 vjeç ndërroi jetë në QSUT si pasojë e një virusi të rrallë.

Rasel Çarçani ishte prekur nga meningjiti, sëmundje që shkaktohet nga një lloj bakteri i veçantë, meningoku, i cili prek shtresat mbrojtëse që veshin trurin.

18-vjeçarja ishte me pushime në Pogradec kur nuk është ndjerë mirë dhe prej andej ishte transferuar në reanimacionin e infektivit.

Burime nga QSUT kanë bërë të ditur për “GSh” se ka qenë e pamundur të mbahej në jetë për shkak të sëmundjes specifike.

E motra e Raselit ka bërë një status rrënqethës për të duke shprehur dhimbjen.

Ajo ka shkruar:

"Shpirti i motrës, se besoj ende që ike dhe sot të përcjell për në banesën e fundit, e di që do të jesh engjëlli mbrojtës atje lart, je motra ime, frymëzimi im, Celushi im…Motrushi im te dua pafund”.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot