Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Tuesday, July 3, 2018

Vjedhjet në Librazhd, nuk do ta besoni çfarë i bënë banorët hajdutit

Vjedhjeve të banesave dhe bizneseve në Librazhd duket se po iu vjen fundi. Disa banorë kanë vendosur të marrin vetë situatën në dorë duke instaluar kamerat, dhe i siguruar pamjet filmike të hajdutëve policës pas neglizhencës për ndjekjen e rastit.

Vjedhjeve të banesave dhe bizneseve në Librazhd duket se po iu vjen fundi. Disa banorë kanë vendosur të marrin vetë situatën në dorë duke instaluar kamerat, dhe siguruar pamjet filmike të hajdutëve pas neglizhencës për ndjekjen e rastit nga ana e policisë.
Banorët e Librazhdit iu është dashur të bëjnë vetë detektivin privat dhe rolin e policisë. Ankesa e tyre e vazhdueshme për vjedhjen e banesave duket se është neglizhuar nga policia. Lidhur me ketë rast banorët kanë vendosur kamera në një prej banesave duke filmuar të gjitha lëvizjet e personit që dyshohet të jetë hajduti. Ngjarja e rrallë ka ndodhur në lagjen Semëz të këtij qyteti. Në pamjet filmike të siguruara nga vetë banorët shihet se si hajduti lëviz në mesnatë duke kontrolluar shtëpitë dhe del prej andej pa u shqetësuar.
Banorët e lagjes shprehen se kanë njoftuar disa herë policinë, por përgjigja që ka marrë ka qenë shokuese. Ndërsa një banor tjetër shprehet se fëmijët janë të terrorizuar. Ai tregon se si i kanë vjedhur dyqanin para 3 viteve dhe pse denoncoi askush nuk bëri gjë. Ndërsa tani ka instaluar kamerat dhe ka filmuar të gjithë lëvizjet e hajdutit nëpër lagje.
Banorët i kanë vënë në dispozicion policisë pamjet filmike, e cila vetëm tani duket se po e vlerëson seriozisht ngjarjen, pasi banorët kanë vendosur ta bëjnë publik rastin.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot