Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Tuesday, July 31, 2018

Vapa vjen me gushtin, ja çfarë na pret!

Java e parë e gushtit sjell temperature të larta në vend ku gjatë orëve të mesditës vlerat termike do të variojnë nga 30 – 36°C në zonat malore, ndërsa temperatura mbi 36°C thuajse në të gjithë Ultësirën Perëndimore.

Në zona specifike, pritet që temperaturat të ngjiten në 39°C, Shkodra, Berati dhe rrethinat e tyre.
Përsa i përket së shirave, parashikohet që 10-ditëshi i parë të jetë kryesisht i thatë, shirat më të pranishëm në formën e stuhive të izoluara në zonat malore ndërsa në dt. 2 – 3 gusht rrebeshe afatshkurtra rrezikojnë zonat Qendrore dhe Jugore.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot