Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Monday, July 2, 2018

U dëmtua rëndë gjatë ndeshjes me Portugalinë, vjen lajmi tronditës për Kavanin

Padyshim që heroi i vërtetë i Uruguajit në ndeshjen kundër Portugalis ishte Edison Kavani.

Me dy golat e tij, ai i dha fitoren Uruguait dhe e kualifikoi në çerekfinale.

Por, në minutën e 74′ ai nuk arriti të vazhdonte më gjatë lojën dhe u detyrua të zëvendësohej për shkak dëmtimi.

Pas ndeshjes, ai deklaroi se ishte një dhimbje normale, por duket se nuk rezulton kështu.

Të premten, Uruguaji ka një ndeshje të vështirë kundër Francës.

Dita e sotme është vendimtare për Uruguajin pasi do të kryhen testet mjekësore dhe nëse ka këputje muskuli, ky Botëror është i mbyllur për sulmuesin e PSG-së.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot