Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Wednesday, July 4, 2018

Receta/ I thoni lamtumirë diabetit me ndihmën e një veze

Mbajtja e niveleve të sheqerit në një balancë ideale është një nga gjërat më të vështira për t’u bërë nga individët  të cilët vuajnë nga diabeti. Diabeti është shkaktari kryesor i shumë sëmundjeve që prekin organizmin tonë.

Lexoni më poshtë për të mësuar recetën:

Përbërësit:

12 speca djegës

2 vezë

½ e lugës me kripë

Përgatitja:

Fillimisht prisni specat dhe me një mjet të fortë kuzhine përpiquni t’i shtypni. Thyeni vezët dhe i përzieni bashkë me specat e shtypur. Në fund shtoni një lugë kripë  dhe trazojini  derisa të përftohet një konsistencë likuide.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot