Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Tuesday, July 3, 2018

Rama u thotë shqipëtarëve: Ju bëfsha nënën e ju bëfsha robt !

Ka pasur tone të ashpra dhe debat në komision gjatë ditës së djeshme, teksa prezantohej projektligji i ri për Teatrin Kombëtar. Kanë qenë të shumtë demokratët dhe opozitarët që kanë marrë fjalën e kanë kundërshtuar fort këtë projektligj.

Mes tyre, Enkeled Alibeaj renditi disa arsye se pse ligji i propozuar nga qeveria bie ndesh me të paktën 3 ligje të tjera.

Ai tha se po rrëmbehet prona e dikujt, e cila është e shqiptarëve. Sipas tij, prona e Teatrit Kombëtar është pronë publike nuk tjetërsohet, përndryshe do të përballen me prokurorët.

Alibeaj u shpreh:

"Po rrëmbehet prona e tjetër kujt. Është prona e shqiptarëve.
Ua ndalon ju o të pandehur nesër para prokuroris,ë që ta shkëmbeni me një privat. Letrat janë këtu. Procesverbalet janë këtu. Përgatituni të gjitha këto që tha ky ligj shkel në 7 dispozita kushtetuese. Ky ligj bie ndesh me së paku 3 ligje të tjera. Ky pastaj nuk është një ligj është një paçavure.
Edi Rama, ky është njeriu që ju thotë shqiptarëve ju bëfsha nënën e ju bëfsha robt. Turp e faqezezë.”

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot