Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Sunday, July 1, 2018

Parashikimet nuk i përkasin këtij botërori, eleminohet Spanja

Pas Gjermanisë, Argjentinës e Portugalisë, është radha e Spanjës që i thotë lamtumirë Botërorit, e eliminuar pas një ndeshje dramatike pikërisht nga organizatorët e Rusisë.

Vendasit nuk mundën t’i bënin ballë presionit të shpejt të Spanjës dhe në një krosim, mbrojtësi Ignashevich e dërgon topin në portën e tij pas një dyluftimi me mbrojtësin Sergio Ramos që në minutën e 12. Deri në këtë fazë të botërorit, ky është autogoli i 10 i shënuar në këtë kompeticion.
Përpjekjet e tyre u shpërblyen në minutën e 41, kur arbitri akordoi një penallti për prekje me dorë në zonë nga Pique dhe Dzyuba e ktheu në gol, duke bërë që pjesa e parë të mbyllej në barazim 1-1.

Në pjesën e dytë, Spanja ishte më kërkuese, por konkretizimi në portën ruse mungoi dhe rezultati i barabartë mbeti në fuqi deri në përfundim të kohës së rregullt, por edhe të 30 minutave të shtesës.

Te penalltitë ishin rusët që u treguan më të saktë, ndërsa për spanjollët gabuan Koke dhe Aspas.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot