Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Tuesday, July 17, 2018

Pamje të frikshme/ Tsunami i papritur përmbyt gjithçka, panik tek pushuesit

Plazhet turistike të Majorca dhe Menorca janë përfshirë nga një tsunam.

Fenomeni ka ndodhur të hënën dhe zona më e goditur është Ciutadella, në brigjet perëndimore të Minorcas.

Tsunami ka përmbytur plazhet dhe baret si dhe ka frikësuar banorët.

Fatmirësisht plazhet nuk ishin akoma shumë të populluara me turistë. Dallgët kanë arritur lartësinë mbi 2 metra.


Pronarët e anijeve në Majorka u filmuan duke u përpjekur për të mbrojtur mjetet e tyre të lundrimin.

Nuk është raportuar për asnjë lëndim deri tani.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot