Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Monday, July 23, 2018

Ndodh e pabesueshmja/ Lind foshnja me dy fytyra dhe dy tru


Një foshnje nga Indonezia ka lindur me dy fytyra, njërën prej të cilave e ka marrë nga binjaku që nuk u zhvillua mjaftueshëm dhe nuk lindi.

Gilang Andika është 2 muajsh dhe ka dy fytyra, 2 tru dhe vetëm një kokë. Komplikacioni e ka bërë të duket i shpërfytyruar dhe të vuajë nga një gjendje fatale në tru, e cila shkakton vazhdimisht lëngje.

Pavarësisht se ka një trup me dy krahë e dy këmbë, Gilang është teknikisht një binjak i lidhur, rast që ndodh një në 250 mijë lindje.

Fatkeqësisht veza e nënës nuk u nda plotësisht në dy gjatë shtatzënisë dhe djali ka marrë fytyrën dhe trurin e motrës. Prindërit e vogëlushit, Ernilasari dhe Mustafa janë të dëshpëruar dhe duan të shpëtojnë jetën e djalit të tyre pasi mjekët nuk i dhanë shpresa.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot