Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Thursday, July 12, 2018

Miranda Rira bën premtimin e rradhës: Brenda 3 muajsh gjithcka do të ndryshojë Kryetarja e Bashkisë Prrenjas Miranda Rira ka postuar në rrjetet e saj sociale, ku tregon se ka marrë nismën  për rikonstruksionin e kinemasë së qytetit. Ajo bën me dije së ky fond është i qeverisë italiane e jo asaj shqiptare.
Rira ka premtuar se do ta transformojë këtë godinë brenda 3 muajve, por të shohim sa e vërtetë do të jetë edhe ky premtim nga ana e saj.

Para disa javësh Telegraf Albania ka postuar një lajm ku tregon premtimet  e pambajtura nga kryetarja. Lexo këtu lajmin. 

Ndonëse qyteti i vogël i Prrenjasit nuk po ecën me ritme të shpjeta si ai i Librazhdi apo edhe shume qytetve ku janë “rilindur” vihet re sadopak një ndryshim, të paktën dikush po kujtohet se ky vend ka nevojë për punë edhe jo për fjalë.

“Kemi filluar rikonstruksionin e kinemase se qytetit te Prrenjasithttps://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f5c/1/16/1f477_200d_2642.png👷https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f5c/1/16/1f477_200d_2642.png👷https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f33/1/16/2705.pnghttps://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f33/1/16/2705.png. Nje fond i qeverise italiane nepermjet programit IADSA dhe nje bashkefinancim i bashkise sone, do te bejne te mundur qe kjo godine pas tre muajsh te transformohet plotesisht ne nje qender multifunksionale”-thotë kryebashkiakia e Bashkisë Rira.
No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot