Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Wednesday, July 4, 2018

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri/ Ja epiqendra

Sot në orën 11:00 ndihen lëkundje të forta tërmeti në Tiranë me magnitudë 5.2 të shkallës Rihter me epiqender 12 km nga Shijaku, konkretisht Hamallaj, me thellësi 18 km. Tërmeti zgjati më shumë se 7 sekonda.
Gjithashtu ndihen dy lëkundje të njëpasnjëshme edhe në Vlorë.
Lëkundjet janë ndjerë edhe në Durrës, Lezhë, Elbasan dhe zonat përreth. Emergjencat civile do të zhvillojnë një mbledhje nën drejtimin e Haki Çakos. Mbledhja do të bëhet për raportimin nëse ka dëme.
Lëkundjet kanë shkaktuar panik tek qytetarët.
Qytetarët bëjnë me dije se ka probleme interneti dhe telefonike në të gjithë vendin.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot