Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Friday, July 20, 2018

Ky vend po përcëllohet, temperaturat arrijnë kulmin

Nëse në Europë temperaturat janë të luhatshme dhe bie shi papritur, Afrika është duke u “përcëlluar”.

Temperaturat në Virgila, qytet në jug të Algjerisë, kanë arritur në 51 gradë celsius, duke kapur vlerën më të lartë të kësaj vere.

Edhe pse Virgila mban “stafetën” për temperaturën rekord, po ashtu edhe në vendet tjera të Afrikës së jugut temperaturat shënojnë mbi 40 gradë celsius dhe kjo ka bërë që popullsia e vendit të paralajmërohet që t’i bëjë ballë këtij të nxehti.

Ka qenë Ministra e Jashtme ajo që ka ngritur alarmin dhe ka bërë thirrje që të tregohet kujdes i veçantë ndaj të moshuarve, fëmijëve dhe të sëmurëve, rrezatimi në diell në këto kushte është paraqitur tejet negativ.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot