Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Wednesday, July 4, 2018

Kolumbianët bënë hile te penalltia, kapen mat nga kamerat

Anglia ia doli mbrëmjen e djeshme të kualifikohet përballë Kolumbisë falë gjuajtjeve të penalltive.

Koha e rregullt u mbyll 1-1, ndërsa te goli që shënoi Herri Kejn nga penalltia ka ndodhur një episod i çuditshëm.

Mbrojtësi i Kolumbisë, Mojika vendosi të vinte në zbatim një “plan djallëzor” për të detyruar sulmuesin anlgez që të gabonte nga pika e bardhë.

Mohika iu afrua pikës së bardhë mes kaosit dhe filloi ta dëmtonte me këmbë, duke shpresuar që në këtë mënyrë lojtari të mos kishte pozicionimin e duhur të topit për të gjuajtur saktësisht.


Megjithatë, kjo nuk e pengoi lojtarin e Tottenhamit të shënonte. Pamjet po bëjnë xhiron e internetit.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot