Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Wednesday, July 4, 2018

Iniesta përlot botën me letrën pas eleminimit nga Kupa e Botës, ja çfarë shkruan

Andres Iniesta pas eliminimit që Spanja pësoi kundër Rusisë në Botëror njoftoi largimin nga kombëtarja, ndërsa së fundmi me anë të një letre të botuar nga mediat iberike.

34-vjeçari ka treguar për momentet që mbajti veshur bluzën bluzën e “La Roha-s”.

“Kam 14 vite që kam veshur fanellën e Spanjës dhe kur nuk kam për t’i harruar këto momente. Kjo ishte ëndrra e jetës time, të mbroja ngjyrat e kombit që unë përfaqësojë. Ishte vërtet e veçantë, nuk ishte vetëm një ëndërr, por edhe përgjegjësi. Unë kam bërë më të mirën për t’i bërë njerëzit krenar dhe mendoj se kam qenë me fat, që isha pjesë e sezonit ku Spanja fitoi Kupën e Botës. Kemi bërë arritje të mëdha, ato të cilat i kemi ëndrra që fëmijë. Faleminderit për ndihmën që më kemi dhënë pasi më keni bërë një lojtar më të mirë. Ishte një nderim të isha këto vite me ju”, ka thënë Iniesta.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot