Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Tuesday, July 17, 2018

Harrojeni plazhin këtë javë, ja deri kur zgjat shiu!

Gadishulli i Ballkanit  po ndikohet nga zonë e zgjeruar e presionit të Lartë (A) atmosferik me qendër kryesore të pozicionuar në ishujt britanikë i cili do të kushtëzojë fillimin e javës në vendin mot të qëndrueshëm.

Dita e martë më 17 korrik, moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare deri të dendura të cilat do të pasohen nga reshje shiu në Ultësirën Perëndimore dhe zonat malore ku nuk do të mungojnë edhe rrebeshe të shkurtra.

Era do të jetë  e lehtë me drejtim Jugperëndim (SW)  me shpejtësi  8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 3-4 me lartësi  vale 1.0 deri në 1,5 metër  në det  të hapur.

Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat  malore         16/29°C

Zonat e  ulëta           19/32°C

Zonat  bregdetare    20/32°C

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot