Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Monday, July 23, 2018

E pazakontë/ Ja në cilin vend bie borë në mes të verës

Ndërsa të gjithë njerëzit nisin plazhin dhe marrin rrezet e diellit në këtë stinë të verës, në Itali ka rënë dëborë.

Bora ka rënë në zonën e Dolomitit dhe Marmoladas, në lartësinë 3300 metra mbi nivelin e detit.

Meterologët shpjegojnë se këto ngjarje janë të lidhura me paqëndrueshmërinë që del nga kontrastet midis ajrit të freskët të Atlantikut dhe ajrit të ngrohtë të pranishëm në territorin italian.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot