Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Monday, July 2, 2018

Do na pjekë i nxehti apo prapë frikë nga shiu? Meterologët i vënë vulën për këtë javë

Përgjatë kësaj jave do të kemi kthjellime dhe rritje të temperaturave në të dyja ekstremet.

Meteorologët parashikojnë që gjatë kësaj jave temperaturat e larta do të shkojnë deri në 35 gradë celsius.

Sipas Meteoalb, deri në fundjavë, moti vijon kryesisht me kthjellime dhe temperatura të larta deri mbi 35°C ndërsa vranësirat dhe shirat do të jenë të lokalizuara kryesisht në ekstremet malore Veri- Verilindje.

Java e dytë sjell një rënie të lehtë të vlerave termike po ashtu, rrit frekuencën e vranësirave në territor ndërsa shirat shfaqen në pjesën më të madhe të zonave malore por pjesërisht në zonat e ulëta.


Bregdeti, kryesisht brigjet e Adriatikut mbeten më të favorizuara nga kushtet e motit gjatë 15-ditëshit të parë të korrikut 2018.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot