Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Sunday, July 1, 2018

Detajet/Kroacia në çerekfinale të Kupës së Botës, eliminohet Danimarka

Kombëtarja e Kroacisë ka kaluar në 1/8 e finales së Kupës së Botës.

Krocia ka fituar vetëm pas ekzekutimit të penalltive, me rezultatin 3-2.


Kroacia dhe Danimarka kanë luajtur baras me rezultatin 1-1 pas 120 minutave lojë, shkruan Dritare.net

Fillimi i ndeshjes ishte i jashtëzakonshëm, ku për katër minuta kombëtaret shënuan nga një herë.

Danimarka gjeti golin në minutën e parë me Jorgensen, kurse në minutën e katërt shënoi Mario Mandzukic.

Pjesa e dytë ishte monotone, ku nuk pamë asnjë rast të mirë shënimi. Minutat shtesë na dhuruan një penallti, që Luka Modric nuk arriti të shënonte.

Ja si ekzektuan penalltitë lojtarët e kombëtareve:

Kroacia: Badelj X, Kramaric ✓, Modric ✓, Pivaric X, Rakitic ✓.

Danimarka: Eriksen X, Kjaer ✓, Krohn-Dehli ✓, Schone X, Jorgensen X.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot