Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Tuesday, June 26, 2018

Zbuloni kush arrestohet në Elbasan për trafik droge në Turqi

Policia në Elbasan ka vënë në pranga një 58-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet turke.
I arrestuari është shtetasi Agron Metaj, 58 vjeç, banues në lagjen “Haxhias” Elbasan, i cili rezulton i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Ankara- Turqi. Metaj rezulton i dënuar me 7 vjet e 6 muaj burg për veprën penale të “Trafikimit të lëndëve narkotike”.
Kapja dhe ndalimi i tij u bë me qëllim transferimi për vuajtjen e dënimit, ku i ka mbetur për të vuajtur dhe 5 vjet e 4 muaj burg.
Sakaq në Prokurorinë e Elbasanit, nga autoritetet gjyqësore turke ka ardhur letër-porosi me qëllim kapjen dhe transferimin e ekzekutimit të dënimit ndaj 58-vjeçarit.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot