Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Friday, June 29, 2018

Vdes adoleshentja nga ngrënia e çamçakëzit

Një adoleshente e cila vdiq pasi kishte vuajtur një gjendje shoku mund të ketë qenë vrarë nga çamçakëzi.

Samantha Jenkins përtypi deri në 14 çamçakëza në ditë dhe nuk i hodhi kurrë më pas ,por i kaloi në stomak dhe disa gunga të mëdha u gjetën në stomakun e saj.

Ajo vdiq pasi nivelet e mineraleve në trupin e saj u pakësuan dhe patologu Dr Paul Griffiths tha se çamçakëzët mund t'i ketë penguar ata të absorbohen. Nëna e saj ,Maria, 45 vjeçe tha për hetuesit se kishte gjetur qindra pako bosh të çamçakëzëve pa sheqer në dhomën e vajzës së saj dhe besonte se erëza të tilla si aspartama e kishin prekur atë.

Samantha, nga Llanelli, në jug të Uellsit, vdiq në krahët e Marias në spitalin e qytetit.

Hetuesi Colin Phillips u shpreh se ajo vdiq nga keqpërdorimi.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot