Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Friday, June 29, 2018

Trendi më i ri i shqiptarëve, ja pse duhet të martoheni me femra të huaja për letra

Fenomeni i te rinjve shqiptarë që po largohen nga Shqipëria përhapet çdo ditë e më shumë. Në pamundësi për të vazhduar shkollimin ose për të pasur një punë të kënaqshme ata braktisin vendin e tyre për një jetë më të mirë jashtë.
Por çfarë sakrificash bëjnë shqiptarët ,veçanërisht meshkujt ,për të arritur qëllimin e tyre ?
Ndoshta nuk është diçka që nuk e keni dëgjuar më parë, por kur nuk përballeni vetë me këtë fenomen, gjithçka duket e thjeshtë.

Shumë meshkuj zgjedhin të martohen me një shtesase të huaj për të marrë letrat e shtetit ku po qëndrojnë dhe në këtë mënyrë ata mund të punojnë legalisht në atë vend dhe të përfitojnë gjithë të mirat që të mundëson ai vend.

Në një intervistë nga portali ynë ,një vajzë shprehet "I fejuari im u largua nga Shqipëria për një punë më të mirë. Kur më tha në fillim që kishte gjetur një vajzë të huaj për t'u martuar formalisht, u trishtova shumë. Por duke e menduar mirë rashë dakort. Kështu ai do të merrte letrat, dhe pas disa kohësh do të ndahej me të dhe në këtë mënyrë do më merrte mua andej".

Kështu pra funksionon, ka edhe nga ato raste kur çifte të martuar në Shqipëri bëjnë shkurorëzim në mënyrë që ai të martohet shkruan Telegraf Albania.
Nëse gruaja që të mundëson letrat është e vjetër, akoma më mirë sepse do ndërrojë jetë më shpejt.
Kështu pra o djema, portali ynë iu uron trashëgime dhe me ndonjë djalë tani.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot