Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Wednesday, June 27, 2018

Stallone bën shqiponjën. Fansat: Vendosini gjobë

Aktori me famë botërore, Sylvester Stallone, në një “talk show” ka bërë me duar shqiponjën e flamurit shqiptar, për të pershëndetur miqtë e tij, shqiptarë në Itali (Arbëreshët).
"Unë kam shumë respekt për shqiptarët. Janë një popull i madh dhe prej mijëra vjetësh në Ballkan.
Fansat e mi më të mëdhenj,jana ata të shqiponjës. Sylvester Stallone ka deklaruar se rrjedh nga një familje shqiptare (Arbereshe) në Itali. Babai i tij Frank Stallone Sr. lindi në vitin 1919 në (Gioia delColle, Bari, Itali) në një familje shqiptare dhe emigroi në SHBA.
Një foto e tij duke bërë shqiponjën po qarkullon në rrjetet sociale dhe fansat bëjnë shaka duke komentuar "Vendosini edhe këtij gjobë".

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot