Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Wednesday, June 27, 2018

Shqiponjat e Zvicrës kualifikohen në fazën tjetër, Serbia lë kampionatin me kokë ulur

Kombëtarja e Zvicrës është kualifikuar në fazën tjetër

Kombëtarja e shqiptarëve Xhaka, Xhemali, Behrami dhe Shaqiri kanë barazuar 2:2, me Kosta Rikën dhe me pesë pikë të grumbulluara janë kualifikuar në fazën tjetër

Golat për Zvicrën janë shënuar nga Xhemali dhe Drmic, ndërkohë golat për Kosta Rikën janë realizuar nga Waston dhe Ruiz.

Në ndeshjen tjetër Brazili ka mposhtur Serbinë 2:0 dhe kështu ka siguruar vendin e parë në grupin E, Serbia është përshëndetur nga ky kampionat vetëm me tri pikë të mbledhura

Golat për Brazilinë janë shënuar nga Paulinho dhe Thiago Silva.


 

 

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot