Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Tuesday, June 26, 2018

Rama tregon shifrat e të punësuarve në 4 vitet e fundit

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e kësaj të marte me shifrat e të punësuarve. Rama thotë se shifrat janë nxjerrë nga pasqyrat e muajve maj 2013, maj 2017 dhe maj të këtij viti, në Regjistrin e Sigurimeve Shoqërore.
“Me këto shifra krahasimore të të punësuarve ,në sektorin jobujqësor, që janë nxjerrë nga pasqyrat e muajve maj 2013 , maj 2017 dhe maj i këtij viti, në Regjistrin e Sigurimeve Shoqërore të Republikës së Shqipërisë, ju uroj një ditë të mbarë”-shkruan Rama.
Sipas grafikut, në vitin 2013 kanë qenë 465.494 të punësuar, ndërsa në vitin 2017, shihen 640.266 të punësuar.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot