Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Tuesday, June 26, 2018

Mot i “tërbuar”, ky është qyteti ku sot ra borë

Për çudinë  tyre, banorët e Larisas në Greqi janë zgjuar me një surprizë që nuk e prisnin. Të paktën në fund qershori jo!

Ashtu si edhe në Shqipëri, në këtë qytet të Greqisë moti nuk ka qenë shumë karakteristik për stinën dhe sipas banorëve, temperatura të ulëta si këto të ditëve të fundit (maksimalet 18 gardë celsius) nuk kishin parë ndonjë herë.

Ditën e sotme janë zgjuar duke parë reshjet e borës jashtë dritares. Sipas mediave greke, banorët po thonë se Larisa është bërë si Londra, me shi dhe borë në mes të qershorit.

Ndërkohë që kapriçot e motit vazhdojnë edhe në Shqipëri me reshje shiu dhe temperatura relativisht te ulëta për stinën.

 

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot