Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Wednesday, June 27, 2018

Japonezët dhe pastërtia e tyre


Japonezët janë shumë të ndërgjegjshëm dhe kujdesshëm për menaxhimin e plerave dhe me fenomenin e të bërit rrëmujë. Shumë japonezë i mbajnë me vete mbeturinat dhe presin të shkojnë në shtëpi për t'i hedhur.
Tokio ka në cdo orë të ditës dhe natës rrugë të pastra, sepse gjithkush bën pjesën e tij për të mbajtur qytetin pastër.
Kjo duket edhe në një ndeshje të Japonisë në botëror ku fansat marrin me vete mbeturinat pas mbarimit të ndeshjes.
Shikoni videon : 

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot