Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Wednesday, June 27, 2018

Gjermania i thotë lamtumirë Botërorit, eleminohet pas 3 ndeshjeve nga Korea e Jugut

Gjermania i thotë lamtumirë Botërorit "Rusi 2018".  Dukej qartë kjo skuadër e këtij Botërori kishte shkuar për turizëm në Rusi.

Kampionët në fuqi të Botës u mundën sot 2-0 nga Koreja e Jugut duke u eleminuar zyrtarisht nga ky kompeticion.

Edhe pse Koreja nuk ka pasur objektiv në këtë takim ata respektuan garën dhe luajtën ndershmërisht.

Kjo fitore nuk shërbeu për asgjë pasi edhe ata eleminohen nga kampionati bashkë me Gjermaninë.

Gjatë 19 botërorëve që kishte marrë pjesë deri tani Gjermania në historinë e saj, nuk kishte ndodhur asnjëherë të mos kalonte grupin.

Ekipet që kualifikohen nga ky grup janë Suedia dhe Meksika.

 

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot