Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Tuesday, June 26, 2018

Çfarë duhet të bëni çdo mëngjes pas zgjimit

Të gjithë ne, veçanërisht gratë duan të kenë nje lëkurë të bukur dhe pa rrudha. Dëshironi të dukeni gjithmonë e re dhe për këtë arsye blini shpesh produkte të shtrenjta ose i nështroheni ndërhyrjeve të ndryshme, të cilat mund të jenë shumë të dëmshme për ju.


Ka disa maska të cilat ju mund t’i përgatisni vetë në shtëpi, që nuk ju marrin shumë kohë dhe për më tepër nuk kanë kosto. Kjo maskë me të cilën do t’ju njohim më poshtë, do t’i rikthejë bukurinë natyrale fytyrës tuaj.

Përbërësit:
1 lugë gjelle miell misri
1 lugë gjelle krem ​​me yndyrë të ulët
5 lugë gjelle lëng karrote
100 ml ujë

Përgatitja:
Shtoni miellin e misrit në një enë me pak ujë dhe vendoseni në zjarr të gatuhet për disa minuta. Pasi përzierja të jetë trashur, largojeni atë nga zjarri dhe lëreni të ftohet.
Më pas, shtoni lëngun e karotës dhe kremin dhe përziejini mirë që përbërësit të kombinohen.
Pastroni fytyrën mirë dhe më pas aplikoni maskën e përgatitur. Lëreni të veprojë për rreth 30 minuta.
Përsëriteni procesin 3 deri në 5 herë në javë çdo mëngjes pas zgjimit dhe ruajeni maskën në frigorifer. Rezultatet do të jenë të mahnitshme vetëm pas disa përdorimesh.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot