Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Friday, January 5, 2018

Ndihmuan familjet në nevojë për festat, Rigels Karriqi ka një mesazh për Bashkinë Përrenjas!

Një nismë ndryshe u ndërmor nga kryetari i FRESH në Përrenjas Rigels Karrqi i cili së bashku me të rinjtë e këtij qyteti ndihmuan familjet në nevojë.

Kanë qenë disa familje që këta të rinj ka siguruar me ushqime duke bërë të ndihen të plotësuar në natën e fundit të vitit 2017. Ndonëse është detyra e bashkisë së Përrenjasit veçanërisht kryetares Miranda Rira t’i ndihmojë ,  asnjëherë  këto  familjet  nuk janë përkrahur nga kjo e fundit.


Në një interviste për portalin tonë Rigels Karriqi shprehet: “Jam shumë i lumtur që shoh këto familje duke qeshur dhe duke na uruar sepse një herë të vetme dikush u kujtua për ta. Dua të theksoj se ky gjest i yni si grup nuk është për “SHOW” apo se mos ndoshta partia më ka ndihmuar mua për këtë të fundit. Të jeni të sigurt kjo është një gjest sado pak domethënës duke i dhënë një mesazh të qartë  në një farë mënyrë  drejtuesve të kësaj bashkie se kanë akoma shumë punë për të bërë”- shprehet Rigels Karriqi. 

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot