Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Tuesday, January 9, 2018

Çifti nga Librazhdi që humbën jetën në Greqi, flasin të afërmit: Kishim kohë pa i takuar, i pritëm me lot gëzimi


Një aksident i rëndë ka ndodhur në Greqi ku për pasojë i mori jetën një çiftit shqiptar nga Librazhdi.
Familja ishte nisur në Shqipëri për të kaluar vitin e ri në vendlindjen e tyre, një i afërmi i familjes së viktimave shprehet për Dritare.net: “Erdhën në Dorës të Librazhdit për pushimet e fund vitit,  jo më larg se 3 ditësh u nisën për në Greqi pasi fillonte puna. I pritëm me lot gëzimi edhe po i qajmë më lot hidhërimi”.
 Shpejtësia jashtë normave të lejuara e automjetit përplasi për vdekje dy të rinjtë bashkë  në trafikndarsen metalike, në aksin rural Xorterou-Koimisis, në Greqi.
Në automjet ishte edhe vajza e tyre 2-vjeçare që e cila shpëtoi mrekullisht por prindërit e saj Jani Shkurti 35-vjeç , dhe Vasilika Alija 25-vjeç për shkak të plagëve të rënda ndërruan jetë. 


No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot