Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Sunday, December 3, 2017

Taulant Balla tregon gjendjen e banorëve të Hotolishtit, por zbuloni çfarë i ndodhi më pas!

Deputeti i Qarkut të Elbasanit z. Taulant Balla në një postim në faqen e tij të facebook ka treguar situatën në të cilën ndoden banorët e fshatit Vehçan, Njësia Administrative Hotolisht. 


Paraqitet e stabilizuar situata në qarkun e Elbasanit.
Fatmirësisht niveli i lumenjve ka rënë. Shkumbini ka rënë me gati 30-40 cm, ndërsa lumi Devoll nuk paraqet rrezikshmëri për shkak se hidrocentrali i Banjës punon me kapacitet të plotë, ndërsa niveli maksimal është ende larg.
Probleme në disa zona të Gramshit dhe Librazhdit u krijuan për shkak të rrëshqitjeve të dherave. 
Ishim në disa familje në fshatin Vehçan, Njësia Administrative Hotolisht, ku shkëputja e disa pjesëve të shkëmbit rrezikoi disa shtëpi.
Reparti i Forcave Xheniere do të angazhohet për të zgjidhur këtë situatë, por iu kërkova banorëve të mos qëndrojnë përkohësisht në këto banesa sepse jeta e tyre rrezikohet.
Ne do të marrim masa të menjëhershme për rehabilitimin e të gjitha zonave të prekura në qark, tani që situata po fillon të stabilizohet.
Image result for TAULANT BALLA NE HOTOLISHT

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot