Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Monday, November 6, 2017

Sërish radhë në doganat e Kapshticës dhe Kakavijës

Sërish radhë në doganat e Kapshticës dhe Kakavijës


Prej pasdites së sotme është rikthyer makthi në doganën e Kapshticës.

Shumë automjete po qëndrojnë në radhë pasi po punohet me orare të reduktuara nga ana e palës greke.
Radhët e gjata janë krijuar pasi pala greke punon  vetëm me një sportel.
Pala shqiptare  punon me tre sportele në hyrje dhe një  sportel në dalje në mënyrë që të ndihmojë qytetarët që të lëvizin më shpejt.
E njëjta situatë paraqitet edhe në doganën e Kakavijës.
Dy ditë më parë pati një bllokim nga ana e palës greke, ndërsa u desh telefonata e ministrit Bushati me homologun Kotzias për normalizimin e lëvizshmërisë.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot